Az álláskeresés valóban izgalmas, ugyanakkor kihívásokkal teli időszak az életünkben. A sikeres elhelyezkedés érdekében fontos lépéseket tenni, és ebben a cikkben olyan hasznos tanácsokat találsz majd, amelyek megkönnyítik ezt az utat. Az álláskeresés során felmerülő kihívásokra való felkészülés, az önéletrajz összeállítása, az interjúk sikeres lebonyolítása mind-mind kulcsfontosságú tényezők, amelyekről részletesen fogunk beszélni. Ha te is érzed, hogy szükséged van néhány útmutatásra ezen az úton, vagy egyszerűen csak szeretnél többet megtudni az álláskeresés rejtelmeiről, olvass tovább, és fedezd fel, hogyan teheted még izgalmasabbá és eredményesebbé ezt a fontos életszakaszt!
Az alábbi 10 tipp segíthet a sikeres álláskeresésben
Az álláskeresés valakinek könnyebben megy, valakinek kihívásokkal kell megküzdenie.
Ismerek olyan embert, aki elvégezve az iskolát, kinyitotta az újságot, felhívta az első szimpatikus álláshirdetőt, egyből behívták interjúra és már kezdhetett is az első munkahelyén. Ennek 25 éve és ő azóta is köszöni szépen, jól megvan ott.
De nem mindenki ilyen szerencsés, sokunknak az élete során több álláskeresési időszakkal kell szembenézni. Ahhoz, hogy minél inkább azt a pozíciót nyerd el, ahol hosszú távon megtalálod a számításaidat, segítségedre lehetnek az alábbi tippek.
Sikeres munkakeresést!
Célkitűzés az álláskeresésben
Célkitűzés meghatározása: tudatosítsd magadban, hogy milyen állást keresel, milyen területen és milyen pozícióban szeretnél dolgozni, milyen távolságban szeretnél ingázni, mennyit szeretnél keresni… Legyen konkrét célod!
CV és önéletrajz frissítése
Frissítsd fel önéletrajzod és a motivációs leveledet. Hangsúlyozd ki a releváns készségeidet, tapasztalatodat és eredményeidet. Mindig a pozíció és a cég számára releváns pontokat emeld ki. A munkakeresés is már egy munka, végezd el alaposan. A dokumentum mentésekor ügyelj a pontos fájlnévre. Pl.: Kiss Anna gazdasági ügyintéző Önéletrajz. Nézesd meg ismerősökkel, rokonokkal, hogy tudd másokból milyen véleményt vált ki.
Hálózatépítés a munkakeresés világában
Használd ki az ismeretségi hálózatodat. Lépj kapcsolatba régi kollégákkal, ismerősökkel. Keress tematikus csoportokat, ahol nem csak érdeklődhetsz a piac után, de még álláskiírásba is futhatsz.
Álláshirdetések böngészése
Rendszeresen böngéssz álláshirdetéseket online álláskereső oldalakon és céges weboldalakon. Vannak olyan Facebook csoportok, ahol kimondottan a te érdeklődési körödben találhatsz állást.
Személyes márkaépítés, hogy kitűnj az álláskeresők közül
Vigyázz a digitális jelenlétedre. Az interneten található információk tükrözzék a szakmai hitelességedet. Mellőzd a szélsőségeket a szociális médiában is, amennyiben az hátráltathatja a munkakeresést.
Felkészülés az interjúra
Gyakorold az állásinterjúkat előre, készítsd elő a válaszaidat a gyakran feltett kérdésekre, és tanulmányozd a céget, ahová jelentkezel.
Referenciák gyűjtése
Kérj referenciákat korábbi munkaadóidtól vagy kollégáidtól. Ez megerősítheti a jelentkezésedet.
Következetesség és kitartás
Legyél kitartó! Az álláskeresés hosszú folyamat lehet, és vannak nehéz időszakok is. Minden nap foglalkozz a kereséssel!
Szakmai fejlődés az álláskeresés ideje alatt is
Használd ki az álláskeresés alatt álló időt a szakmai fejlődésre. Lehet, hogy tanfolyamokkal vagy képzésekkel fejlesztheted készségeidet. Jegyzeteld, hogy az általad szimpatikus cégek milyen elvárásokat kérnek és tanulj céltudatosan.
Személyes készségek fejlesztése az állásajánlatokhoz szabva
A szakmai készségeiden túl, dolgozz a kommunikációs és prezentációs készségeidet is, melyek az interjúkon és a munkahelyi helyzetekben is hasznosak lehetnek.
Az álláskeresés sok türelmet és kitartást igényel, de ezek a tippek segíthetnek, hogy megtaláld az ideális állást. Minden interjú és jelentkezés tanulási lehetőség, és a lehetőségek mindig ott vannak!
Önéletrajz mintákat itt érheted el.
A célkitűzésről bővebben itt olvashatsz.
Discover more from Munkaügyek
Subscribe to get the latest posts sent to your email.
You must be logged in to post a comment.